BMI's ledelsesteam (ILT)

Institutleder
Cathrine Ørskov 

Telefon: 60 216570
E-mail: corskov@sund.ku.dk
Se Cathrines forskningsområde

Viceinstitutleder for Forskning

Mette Marie Rosenkilde

Telefon: 30604608
E-mail: rosenkilde@sund.ku.dk
Se Mette Rosenkildes forskningsområde

Nicole Schmitt

Viceinstitutleder for Undervisning
Nicole Schmitt

Telefon: 353-27448
E-mail: nschmitt@sund.ku.dk
Se Nicole Schmitts forskningsområde

Institutadministrator
Anders Sondrup


Mobil: 23 398726 
E-mail: ason@sund.ku.dk 
Morten Schak Nielsen

Repræsentant for Faculty VIP
Morten Schak Nielsen

Telefon: 35327403
E-mail: schak@sund.ku.dk

Repræsentant for postgraduate uddannelse
Jørn Wulff Helge

E-mail: jhelge@sund.ku.dk

Sekretariatet

Administrative opgaver - PDF version til print

Grace Holm, Institutsekretær, lokale: 10.5.30, telefon: (+45) 35 32 74 28, e-mail: grace@sund.ku.dk

Filip Skovgaard Nielsen, Administrativ koordinator, room: 10.5.36, e-mail: filip@sund.ku.dk 

Jane Nagbøl Fallesen, Kommunikationskonsulent, lokale: 10.5.34, e-mail: jnagboel@sund.ku.dk 

Anne Mette Skovgaard Dupont, Økonomimedarbejder, lokale: 10.5.30, telefon: (+45) 35 33 48 40, e-mail: annemetteskov@sund.ku.dk

Ida Marie Bergman Rasmussen, Akademisk medarbejder, lokale: 10.5.34, telefon: (+45) 35 33 25 14, e-mail: ida.mbr@sund.ku.dk

Paul Meyer Mai, Arbejdsmiljøkoordinator, lokale: 10.5.31a, telefon: (+45) 28 75 60 05, e-mail: pmm@sund.ku.dk