Forskningsområder

1 - 471 ud af 471Pr. side: 500
  1. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  2. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  3. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  4. Nadja Ahrentløv

    Ph.d. stipendiat

    • Cell- and Neurobiology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  5. Gül Akıllıoğlu

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  6. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  7. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  8. Danillo Alvarenga

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  9. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  10. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  11. Hanne Andersen

    Professor

    Person: VIP

  12. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  13. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  14. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  15. Søren Stig Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  17. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  18. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  19. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  20. George Antunes Pacheco

    Gæsteforsker

    • Section for Evolutionary Genomics - Gæsteforsker
    • Section for Evolutionary Genomics - Gæsteforsker

    Person: VIP

  21. Lise Arleth
    • X-ray and Neutron Science - Professor, Tidligere

    Person: VIP

  22. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  23. Henriette Elisabeth Autzen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  24. James Emil Avery

    Gæsteforsker

    • Programming Languages and Theory of Computing - Gæsteforsker

    Person: VIP

  25. Lina Avila Clasen

    Ph.d. stipendiat

    • Terrestrial Ecology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  26. Lasse Baaner

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  27. Christoffer Olling Back

    Ph.d.-studerende

    • Software, Data, People & Society - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  28. Tonci Balic Zunic

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  29. Jens Bangsbo

    Centerleder, professor

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Centerleder, professor

    Person: VIP

  30. Jørgen P. Bansler

    Professor emeritus

    • Software, Data, People & Society - Professor emeritus

    Person: VIP

  31. Rodrigo Pinheiro Bastos

    Videnskabelig assistent

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig assistent

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  32. Krutika Bavishi

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  33. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  34. Jesper Bendix

    Professor

    Person: VIP

  35. Pól Martin Bendix

    Lektor

    • Biokompleksitet - Lektor

    Person: VIP

  36. Rune Bolding Bennike

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  37. Christian Berg

    Professor emeritus

    Person: VIP

  38. Rune W. Berg

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  39. Marta Bevilacqua

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  40. Torben Birch-Thomsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  41. Christian J. Bjerrum

    Professor MSO

    • Geologi - Professor MSO

    Person: VIP

  42. Emil Bjerrum-Bohr

    Lektor

    • Niels Bohr Internationale Akademi - Lektor
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Lektor

    Person: VIP

  43. Pernille Bjørn

    Professor

    • Human-Centred Computing - Professor

    Person: VIP

  44. Hans Bonde

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  45. Koos Boomsma

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  46. Valeria Borsotti

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  47. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  48. Rasmus Bro

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  49. Ole Bjørn Brodnicke

    Ph.d. stipendiat

    • Marine Biological Section - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  50. Rikke Brandt Broegaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  51. Eva Honnens de Lichtenberg Broge

    Gæsteforsker

    • Design and Consumer Behavior - Gæsteforsker

    Person: VIP

  52. Hans Henrik Bruun

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  53. Jesper Bruun

    Lektor

    Person: VIP

  54. Thilde Bech Bruun

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  55. Ann-Sophie Buchardt

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  56. Anne Gravsholt Busck

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  57. Mauricio Bustamante

    Adjunkt

    • Niels Bohr Internationale Akademi
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Adjunkt

    Person: VIP

  58. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  59. Lars Båstrup-Spohr

    Tenue Track Adjunkt

    • Freshwater Biology - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  60. Susanne Gjedsted Bügel

    Professor

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Professor

    Person: VIP

  61. Isabel Calabuig

    Projektleder

    • Forskning og samlinger - Projektleder

    Person: TAP

  62. Ingeborg Callesen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  63. Damon James Carrad

    ekstern

    • Faststoffysik - ekstern

    Person: TAP

  64. Trine Agervig Carstensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  65. Josue Leonardo Castro Mejia

    Adjunkt

    • Microbiology and Fermentation - Adjunkt

    Person: VIP

  66. Dereck Edward Winston Chatterton

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  67. Yan Cheng

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  68. Andreas Aagaard Christensen

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  69. Kirsten Seestern Christoffersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  70. Clara Clipet-Jensen

    Ph.d. stipendiat

    • Afdeling for Epidemiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  71. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  72. Carla Ximena Colque-Little

    Ph.d.-studerende

    • Afgrødevidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  73. Robert Dagil

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  74. Tais Wittchen Dahl

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  75. Torben Dam

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  76. Sune Darkner

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  77. Niels Daugbjerg

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  78. Stefano De Dominicis

    Tenue Track Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  79. Cristian De Gobba

    Gæsteforsker

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  80. Peng Ding

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  81. Peter Ditlevsen

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  82. Jens Dolin

    Professor emeritus

    Person: VIP

  83. Tongyun Du

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  84. David Alejandro Duchene Garzon

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc
    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  85. Boris Düdder

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  86. Lars Ellgaard

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  87. Claus Emmeche

    Lektor

    Person: VIP

  88. Søren Balling Engelsen

    Professor

    • Food Analytics and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  89. Kasper Engholm-Keller

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  90. Kenny Erleben

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  91. Verner Brandbyge Ernstsen

    Ekstern lektor

    • Geografi - Ekstern lektor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  92. Valentina S Espinoza Fernández

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  93. Henry James Evans

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  94. Rasmus Fensholt

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  95. Catarina Fernandes

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  96. Marie Fialova

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  97. Karsten Flensberg

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  98. Mogens Flensted-Jensen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  99. Niels Fold

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  100. Sara Folvig

    Fuldmægtig

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Fuldmægtig

    Person: TAP

  101. Mads Friis Frand-Madsen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  102. Brian Lund Fredensborg

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  103. Jesper Allan Frederiksen

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  104. Kristine Freude

    Lektor

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Lektor

    Person: VIP

  105. Thomas Friborg

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  106. Niels-Ulrik Frigaard

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  107. Ib Friis

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: VIP

  108. Andreas Mæchel Fritzen

    Adjunkt

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  109. Mikkel Fruergaard

    Tenue Track Adjunkt

    • Geografi - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  110. Jens Frydenvang

    Adjunkt

    • Centre for Star and Planet Formation - Adjunkt

    Person: VIP

  111. Michael Bom Frøst

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  112. Johan Peter Uldall Fynbo

    Professor

    • The Cosmic Dawn Center - Professor

    Person: VIP

  113. Jens Jørgen Gaardhøje

    Professor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  114. Melanie Ganz-Benjaminsen

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  115. Jonas Geldmann

    Adjunkt

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Adjunkt
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Adjunkt

    Person: VIP

  116. Sandra Gentin

    Studielektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Studielektor

    Person: VIP

  117. Lasse Gliemann

    Lektor

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  118. Ourania Gouseti

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  119. Cornelis (Cok) Grimmelikhuijzen

    Professor

    • Cell- and Neurobiology - Professor

    Person: VIP

  120. Shashank Gupta

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Microbiology - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  121. Ole Hammerich

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  122. Steen Hammerum

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  123. Eusun Han

    Adjunkt

    • Afgrødevidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  124. Anders Johannes Hansen

    Institutleder, Professor

    • GLOBE Administration - Institutleder
    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP, TAP

  125. Høgni Kalsø Hansen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  126. John Renner Hansen
    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor, Tidligere

    Person: VIP

  127. Jørgen Beck Hansen

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  128. Klaus Hansen

    Lektor emeritus

    • Datalogisk Institut - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  129. Nikolaj Lervad Hansen

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  130. Per Juel Hansen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  131. Peter Henrik Hansen

    Professor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  132. Peter Lundsgaard Hansen

    Underviser

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Underviser

    Person: VIP

  133. Åse Solvej Hansen

    Lektor emeritus

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  134. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  135. Rasmus Hartmann-Petersen

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  136. Tue Hassenkam

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  137. Troels Haugbølle

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  138. Frank Hauser

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  139. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  140. Linnea Worsøe Havmøller

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  141. Changling He

    Seniorforsker

    • Geografi - Seniorforsker

    Person: TAP

  142. Per Hedegård

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  143. Jacob Heilmann-Clausen

    Lektor

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Lektor
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Lektor

    Person: VIP

  144. Ylva Hellsten

    Professor

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  145. Fritz Henglein

    Professor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Professor

    Person: VIP

  146. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  147. Christian Bugge Henriksen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  148. Carlos Henriquez Olguín

    Postdoc

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  149. Mariusz Maria Hermansdorfer

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  150. Lena Hermesdorf

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  151. Daniel Hershcovich

    Tenure track adjunkt

    • Machine Learning - Tenure track adjunkt
    • Natural Language Processing - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  152. Lise Byskov Herslund

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  153. John Hertz

    Gæsteprofessor

    • Neuronal Signalling - Gæsteprofessor

    Person: VIP

  154. Christy Anna Hipsley

    Gæsteforsker

    • Section for Evolutionary Genomics - Gæsteforsker

    Person: VIP

  155. Jens Hjorth

    Professor

    • DARK - Professor

    Person: VIP

  156. Else Kay Hoffmann

    Emerita

    • Cellebiologi og Fysiologi - Emerita

    Person: VIP

  157. Tenna Holgersen Bryde

    Videnskabelig assistent

    • Sakamoto Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  158. Paul Martin Holm

    Lektor emeritus

    • Geologi - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  159. Stéphanie Horion

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  160. Mikkel Toft Hornum

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  161. Anni Bygvrå Hougaard

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  162. Nicholas Gauguin Houghton-Larsen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  163. Christine Schøtt Hvidberg

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  164. Jens Thorvald Høeg

    Lektor emeritus

    • Marine Biological Section - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  165. Erik Høg

    Lektor emeritus

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor emeritus

    Person: VIP

  166. Jim Høyer

    Specialkonsulent

    Person: TAP

  167. Victor Rodrigo Ibarra Chavez

    Postdoc

    • Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  168. Christian Igel

    Professor

    • Machine Learning - Professor

    Person: VIP

  169. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor

    Person: VIP

  170. Louise Isager Ahl

    Projektmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Projektmedarbejder

    Person: TAP

  171. Thomas Elbenhardt Jensen

    Lektor

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  172. Martin Rudbeck Jepsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  173. Lene Jespersen

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  174. Åse Jespersen

    Emerita

    • Marine Biological Section - Emerita

    Person: VIP

  175. Yi Jiao

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  176. Christian Benjamin Joas

    Lektor

    Person: VIP

  177. Marcel Skejovic Joehnke

    Adjunkt

    • Food Analytics and Biotechnology - Adjunkt

    Person: VIP

  178. Katja Salomon Johansen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  179. Kristoffer Enøe Johansson

    Adjunkt

    • Biomolecular Sciences - Adjunkt

    Person: VIP

  180. Ib Johnsen

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: VIP

  181. Anders Drud Jordan

    Chef for Design og digital produktion

    • Udstillinger og publikum - Chef for Design og digital produktion

    Person: TAP

  182. Leneisja Dennie Marija Jungsberg

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  183. Søren Jøndrup

    Lektor emeritus

    Person: VIP

  184. Gertrud Jørgensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  185. Jes Kristian Jørgensen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  186. Eigil Kaas

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  187. Heidi Svenningsen Kajita

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  188. Marie-Louise Kampmann

    Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  189. Anke Ninija Karabanov

    Lektor

    • Bevægelse og Neurovidenskab - Lektor

    Person: VIP

  190. Gopal Karemore

    Specialist i billedanalyse

    • Protein Imaging Platform - Specialist i billedanalyse

    Person: TAP

  191. Patrik Karlsson Nyed

    Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  192. Bat-El Menadeva Karpantschof

    Gæsteforsker

    • Design and Consumer Behavior - Gæsteforsker

    Person: VIP

  193. Bekzod Khakimov

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  194. Bente Kiens

    Professor

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  195. Kjartan Münster Kinch

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  196. Lars Pødenphant Kiær

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • SOBI - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  197. Kristian Kjellerup Kjeldsen

    Gæsteforsker

    • Section for Geogenetics - Gæsteforsker

    Person: VIP

  198. Helle Astrid Kjær

    Projektkoordinator

    • Is-, Klima- og Geofysik - Projektkoordinator

    Person: VIP

  199. Kurt H. Kjær

    Professor

    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP

  200. Rasmus Kjøbsted

    Adjunkt

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  201. Annelise Helene Kjøller

    Emerita

    • Microbiology - Emerita

    Person: VIP

  202. Rasmus Kjøller

    Lektor

    • Terrestrial Ecology - Lektor

    Person: VIP

  203. Frederik Ravn Klausen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  204. Susanne Knøchel

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  205. Heidi Helena Korhonen

    Ekstern forsker

    • DARK - Ekstern forsker

    Person: VIP

  206. Christoph Korte

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  207. Gyula Mate Kovács

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  208. Lone Søderkvist Kristensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  209. Lukasz Krych

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  210. Michael Kuhl

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  211. Ferdinand Kuemmeth

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  212. Ian Henry Lambert

    Lektor emeritus

    • Cellebiologi og Fysiologi - Lektor emeritus

    Person: VIP

  213. Rene Lametsch

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  214. Erik Hviid Larsen

    Professor emeritus

    • Molecular Integrative Physiology - Professor emeritus

    Person: VIP

  215. Ken Friis Larsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  216. Kirsten Kolbjørn Larsen

    Adjunkt

    • Centre for Star and Planet Formation - Adjunkt

    Person: VIP

  217. Klaus Steenberg Larsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  218. Sine Larsen

    Professor Emerita

    Person: VIP

  219. Anders Lassen

    Ekstern lektor

    • Datalogisk Institut - Ekstern lektor

    Person: VIP

  220. Marie Lau Florin

    Web- og kommunikationsmedarbejder

    • Skovskolen - Web- og kommunikationsmedarbejder

    Person: TAP

  221. Steffen Lauritzen

    Professor emeritus

    Person: VIP

  222. Bo Wegge Laursen

    Professor

    Person: VIP

  223. Marie Lautrup

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  224. Antoine Lecocq

    Adjunkt

    • SOBI - Adjunkt

    Person: VIP

  225. Kim Lefmann

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  226. Xueyuan Leng

    Postdoc

    • Duxin Group - Postdoc

    Person: VIP

  227. Mogens Levinsen

    Lektor emeritus

    • Biokompleksitet - Lektor emeritus

    Person: VIP

  228. Kai Li

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  229. Bent Erik Kramer Lindow

    Samlingsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Samlingsmedarbejder

    Person: TAP

  230. Katrine Lindvig

    Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  231. Michael Lisby

    Professor

    • Functional genomics - Professor

    Person: VIP

  232. Leila Lo Leggio

    Professor

    Person: VIP

  233. Jesper Lundbye-Jensen

    Lektor

    • Bevægelse og Neurovidenskab - Lektor

    Person: VIP

  234. Hugo Andrés López

    Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Adjunkt

    Person: VIP

  235. Anders Østergaard Madsen

    Lektor

    • Manufacturing and Materials - Lektor

    Person: VIP

  236. Corrie Madsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  237. Jesper Johannes Madsen

    Forskningsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Forskningsmedarbejder

    Person: TAP

  238. Lene Møller Madsen

    Lektor

    Person: VIP

  239. Morten Bo Madsen

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  240. Maria Maistro

    Tenure track adjunkt

    • Machine Learning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  241. Emil Makovicky

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Geologi - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  242. Vlad Manea

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  243. Charles M. Marcus

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  244. Bruna Marques dos Santos

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  245. Helle Mathiasen

    Professor

    Person: VIP

  246. Morten Meldgaard

    Professor

    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP

  247. Ole Mertz

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  248. Patience Mguni

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  249. Anders Michelsen

    Professor

    • Terrestrial Ecology - Professor

    Person: VIP

  250. Katrine Mohr

    Specialkonsulent

    • GLOBE Administration - Specialkonsulent

    Person: TAP

  251. Hernan Eduardo Morales Villegas

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc
    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  252. Louise Hindborg Mortensen

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  253. Maria del Mar Moure Peña

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  254. Ole G. Mouritsen

    Professor emeritus

    • Design and Consumer Behavior - Professor emeritus

    Person: VIP

  255. Musemma Kedir Muhammed

    Ingen jobbeskrivelse

    Person: TAP

  256. Lisa Munk

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Afgrødevidenskab - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  257. Erik Mygind

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  258. Maja Steen Møller

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  259. Sarah Dorthea Møller

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  260. Carsten W. Müller

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  261. Jörg Helge Müller

    Lektor

    • Kvanteoptik - Lektor

    Person: VIP

  262. Gøsta Støger Nachman

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: VIP

  263. David Richard Nash

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  264. Børge Svane Nielsen

    Teknisk leder

    • Eksperimentel subatomar fysik - Teknisk leder

    Person: TAP

  265. Dennis Sandris Nielsen

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  266. Jens Bo Nielsen

    Professor

    • Motor Control - Professor

    Person: VIP

  267. Mads Nielsen

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  268. Olaf Nielsen

    Professor

    • Functional genomics - Professor

    Person: VIP

  269. Ole John Nielsen

    Professor

    Person: VIP

  270. Ruth Nielsen

    Lektor emerita

    • Forskning og samlinger - Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  271. Åke Nordlund

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  272. Nikolai Baastrup Nordsborg

    Institutleder

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutleder

    Person: TAP

  273. Lars Nybo

    Sektionsleder

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Sektionsleder

    Person: VIP

  274. Jesper Nygård

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  275. Niels Anne Jacob Obers

    Professor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Professor

    Person: VIP

  276. Anton Stahl Olafsson

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  277. Anna Karoline Junker Olesen

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  278. Rasmus Skov Olesen

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  279. Annemarie Olsen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  280. Karsten Olsen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  281. Morten Tange Olsen

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor
    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  282. Søren Ingvor Olsen

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  283. Daniel Ortiz Gonzalo

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  284. Laila Ottesen

    lektor, sektionsleder

    • Idræt, individ & samfund - lektor, sektionsleder

    Person: VIP

  285. Jens Paaske

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  286. Rasmus Pagh

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  287. Toke Emil Panduro

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  288. Thomas Pape

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  289. Karla Berenice Parga Martínez

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  290. Cathrine Steffy Pater

    Videnskabelig assistent

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  291. Wojciech Michal Pawlak

    Ph.d.-studerende

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  292. Henrik Ærenlund Pedersen

    Lektor emeritus

    • Forskning og samlinger - Lektor emeritus

    Person: VIP

  293. Lotte Bang Pedersen

    Professor

    • Cellebiologi og Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  294. Ole Pedersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  295. Morten Pejrup

    Professor emeritus

    • Geografi - Professor emeritus

    Person: VIP

  296. Aya Tora Foged Permin

    Ph.d. stipendiat

    • Terrestrial Ecology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  297. Joel Gustav Persson

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  298. Staffan Persson

    Professor

    • Planteglycobiologi - Professor

    Person: VIP

  299. Martin Elias Pessah

    Professor MSO

    • Niels Bohr Internationale Akademi - Professor MSO
    • Astrofysik og Planetforskning - Professor MSO

    Person: VIP

  300. Gitte Petersen

    Censor

    • Forskning og samlinger - Censor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  301. Iben Lykke Petersen

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  302. Lotte Ruegaard Petersen

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  303. Mikael Agerlin Petersen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  304. Stefan Piasecki

    Emeritus

    • Section for Geobiology - Emeritus

    Person: VIP

  305. Kristina Pigsborg

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  306. Sara Piqueras Solsona

    Adjunkt

    • Skov, natur og biomasse - Adjunkt

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  307. Marek Prachar

    Erhvervs-ph.d.

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Erhvervs-ph.d.

    Person: VIP

  308. Anders Priemé

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  309. Alexander Prishchepov

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  310. Søren Præstholm

    Specialkonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Specialkonsulent

    Person: TAP

  311. Kunli Qu

    Ph.d.-studerende

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  312. Sandra Raimundo

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  313. Christian Mac Ørum Rasmussen

    Lektor CO10

    • Forskning og samlinger - Lektor CO10

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  314. Morten Arendt Rasmussen

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  315. Sune Olander Rasmussen

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  316. Fergal Patrick Rattray

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  317. Katherine Richardson

    Professor

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Professor
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Professor

    Person: VIP

  318. Erik A. Richter

    Sektionsleder

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Sektionsleder

    Person: VIP

  319. Lasse Riemann

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  320. Åsmund Rinnan

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  321. Jens Risbo

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  322. Christian Ritz

    Lektor

    • Ernæring og Sundhed hos børn og voksne - Lektor

    Person: VIP

  323. Thomas Georg Roitsch

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  324. Søren Rosendahl

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  325. Kathrin Rousk

    Tenue Track Adjunkt

    • Terrestrial Ecology - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  326. Jorge Ruiz Carrascal

    Adjungeret professor

    • Design and Consumer Behavior - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  327. Camilla Østerberg Rump

    Lektor

    Person: VIP

  328. Olof Ryding

    Samlingsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Samlingsmedarbejder

    Person: TAP

  329. Nina Rønsted

    Gæsteforsker

    • Forskning og samlinger - Gæsteforsker

    Person: VIP

  330. Mikael Rørdam

    Professor, Viceinstitutleder

    Person: VIP

  331. Karoline Sandby

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat
    • Ernæring og Sundhed hos børn og voksne - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  332. Valkyrie Arline Savage

    Tenure track adjunkt

    • Human-Centred Computing - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  333. Antoine Savine

    Gæsteforelæser

    Person: VIP

  334. Charlotte Vinther Schmidt

    Postdoc

    • Design and Consumer Behavior - Postdoc

    Person: VIP

  335. Inger Kappel Schmidt

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  336. Hannes Schroeder

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor
    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  337. Ane Elise Schrøder

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  338. Guy Schurgers

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  339. Ole Seberg

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  340. Raghavendra Selvan

    Adjunkt

    • Integrative Neuroscience - Adjunkt

    Person: VIP

  341. Jonathan Z. Shik

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  342. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  343. Charlotte Sigsgaard

    Akademisk medarbejder FU

    • Geografi - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  344. Tor Ivan Simonsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  345. Leif Horsfelt Skibsted

    Professor emeritus

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  346. Simon Skov

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  347. Hans Skov-Petersen

    Professor

    Person: VIP

  348. David Glavind Skovmand

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  349. Christine Benna Skytt-Larsen

    Tenue Track Adjunkt

    • Geografi - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  350. Daniel Spikol

    Lektor

    • Machine Learning - Lektor

    Person: VIP

  351. Jon Sporring

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  352. Jan Stanstrup

    Adjunkt

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  353. Kim Steenstrup Pedersen

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  354. Vincent Steffan

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  355. John Fleng Steffensen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  356. Reinhard Stelter

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  357. Ulrika K. Stigsdotter

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  358. Svend Stouge

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: VIP

  359. Jan Støvring

    Seniorforskningskonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforskningskonsulent

    Person: TAP

  360. Charlotte Svendler Nielsen

    Lektor

    • Idræt, individ & samfund - Lektor

    Person: VIP

  361. Espen Bing Svendsen

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  362. Sine Lo Svenningsen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  363. Lykke Sylow

    Lektor

    • Molecular Metabolism in Cancer and Ageing - Lektor

    Person: VIP

  364. Janelle Marie Sylvester

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  365. Kristoffer Szilas

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  366. Nina Søager

    Adjunkt

    • Geologi - Adjunkt

    Person: VIP

  367. Jan Sølberg

    Lektor

    Person: VIP

  368. Anders Søndberg Sørensen

    Professor

    • Kvanteoptik - Professor

    Person: VIP

  369. Klavs Martin Sørensen

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  370. Michael Sørensen

    Institutleder, professor

    Person: TAP

  371. Søren Johannes Sørensen

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  372. Håkan Torbern Tagesson

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  373. Yinqi Tang

    Ph.d. stipendiat

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  374. Tanvi Taparia

    Postdoc

    • Genomforskning og Molekylær Biomedicin - Postdoc

    Person: VIP

  375. Azeem Tariq

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  376. Inge Tetens

    Professor

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Professor

    Person: VIP

  377. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  378. Jan Westenkær Thomsen

    Institutleder

    • Administrationen - Institutleder

    Person: TAP

  379. Michael Kirkedal Thomsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  380. Sune Tjalfe Thomsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  381. Genevieve Thon

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP

  382. Anders Thorup

    Lektor emeritus

    Person: VIP

  383. Emil Engelund Thybring

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  384. Anne Tietjen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  385. Ekin Tilic

    Postdoc

    • Marine Biological Section - Postdoc

    Person: VIP

  386. Else Trangbæk

    Professor emeritus

    • Idræt, individ & samfund - Professor emeritus

    Person: VIP

  387. Marie Katrine Traun

    Ph.d. stipendiat

    • Earth System Science Center - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  388. Katerina Trepekli

    Postdoc

    • Machine Learning - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  389. Bruno Trevenzoli Favero

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  390. Anders P. Tøttrup

    Vicemuseumchef

    • Forskning og samlinger - Vicemuseumchef

    Person: VIP

  391. Lars Ulriksen

    Professor

    Person: VIP

  392. Francesco Maria Valentino

    Adjunkt

    • The Cosmic Dawn Center - Adjunkt

    Person: VIP

  393. Thibaux Firmin F Van der Stede

    Ph.d.-studerende

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  394. Marcos Antonio Vaz Salles

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  395. Henrik Vejre

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  396. Marianne Vestergaard

    Lektor

    • DARK - Lektor

    Person: VIP

  397. Madeleine Vickers

    ekstern

    • Geologi - ekstern

    Person: VIP

  398. Nanna Viereck

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  399. Ma. Eliza Jucar Villarino

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  400. Jeppe Vinther

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  401. Finn Kvist Vogensen

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  402. Katarzyna Wac

    Gæsteforsker

    • Software, Data, People & Society - Gæsteforsker

    Person: VIP

  403. Anne Margrethe Wagner

    Tenue Track Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  404. Tod Waight

    Professor

    • Geologi - Professor

    Person: VIP

  405. Yinliu Wang

    Gæste ph.d.-studerende

    • Terrestrial Ecology - Gæste ph.d.-studerende

    Person: VIP

  406. Jacob Weiner

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  407. Daniel Kim Peel Wielandt

    Adjunkt

    • Forskning og samlinger - Adjunkt

    Person: VIP

  408. Berthe Marie Willumsen

    Lektor emerita

    • Cellebiologi og Fysiologi - Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  409. Carl Winsløw

    Professor

    Person: VIP

  410. Jørgen Wojtaszewski

    Professor

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  411. Cedric Folkert Julien Woudstra

    Postdoc

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Postdoc

    Person: VIP

  412. Sandra Stolzenbach Wæhrens

    Adjunkt

    • Design and Consumer Behavior - Adjunkt

    Person: VIP

  413. Stefania Xella

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  414. Hao Xia

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  415. Deyang Xu

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  416. Yang Xu

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  417. Gaoyuan Yang

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  418. Zhuofeng Yu

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Microbiology - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  419. YONG ZHANG

    Tenue Track Adjunkt

    • Functional genomics - Tenue Track Adjunkt

    Person: VIP

  420. Guojie Zhang

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  421. Xiaoya Zhang

    Ingen titel

    • Terrestrial Ecology - Ingen titel

    Person: VIP

  422. Xiaomin Zhou

    Gæsteforsker

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Gæsteforsker

    Person: VIP

  423. Marleen de Bruijne

    Professor

    Person: VIP

  424. rtc312 rtc312

    Specialkonsulent

    • Eksperimentel subatomar fysik - Specialkonsulent

    Person: TAP

  425. Thomas van Gemert

    Ph.d. stipendiat

    • Human-Centred Computing - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  426. Franciscus Winfried J van der Berg

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  427. Vibe Hallundbæk Østergaard

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP