Forskningsområder

1 - 222 ud af 222Pr. side: 500
  1. Marian Ørgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  2. vms763 vms763

    Emeritus

    • Chemometrics and Analytical Technology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  3. Dhouha Grissa

    Postdoc

    • Jensen Group - Postdoc

    Person: VIP

  4. Andreas de Neergaard

    Prodekan

    • SAMF Dekanat - Prodekan

    Person: TAP

  5. Henrik Zobbe

    Fakultetsdirektør

    • SCIENCE Direktion - Fakultetsdirektør

    Person: TAP

  6. Wusheng Yu

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  7. Sunny Mosangzi Xu

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  8. Anne Margrethe Wagner

    Tenure track adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  9. Nanna Viereck

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  10. Thorsten Treue

    Lektor

    • Sektion for Global Udvikling - Lektor

    Person: VIP

  11. Torben Toldam-Andersen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  12. Kristian Thorup-Kristensen

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  13. Hans Thordal-Christensen

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  14. Iben Margrete Thomsen

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  15. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Stig Milan Thamsborg

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  17. Dorte Bratbo Sørensen

    Lektor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Lektor

    Person: VIP

  18. Marten Sørensen

    Professor emeritus

    • SOBI - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  19. Martine Camilla Holst Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjunkt

    Person: VIP

  20. Anna Maria Sulewska

    Gæsteforsker

    • Ingredient and Dairy Technology - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  21. Bjarne W. Strobel

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  22. Jens Carl Streibig

    Professor emeritus.

    • Afgrødevidenskab - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  23. Carsten Smith-Hall

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  24. Lene Sigsgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  25. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  26. Ulrik Sidenius

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  27. Alexander Schulz

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  28. Jan Kofod Schjørring

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  29. Lars Scharff

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  30. Peter Sandøe

    Sektionsleder, professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Sektionsleder, professor
    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  31. Anders Ræbild

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  32. Francesco Russo

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  33. Eva Rosenqvist

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  34. Jose Alejandro Romero Herrera

    Postdoc

    • Stem Cell and developmental Biology - early embryonic lineage specification - Postdoc

    Person: VIP

  35. Hjalte Ro-Poulsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  36. Ditlev Otto Juel Reventlow

    Postdoc

    • Skov, natur og biomasse - Postdoc

    Person: VIP

  37. Hans Peter Ravn

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  38. Hanne Nina Rasmussen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  39. Jesper Rasmussen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  40. Morten Arendt Rasmussen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  41. Jørgen Primdahl

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  42. Dorthe Varning Poulsen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  43. Mahesha Manjunatha Poojary

    Tenure track adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  44. Carsten Tilbæk Petersen

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  45. Mikael Agerlin Petersen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  46. Armando Perez-Cueto

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  47. Hanne Gervi Pedersen

    Lektor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Lektor

    Person: VIP

  48. Søren Marcus Pedersen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  49. Michael Broberg Palmgren

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  50. Jeanette Otte

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  51. Vibeke Orlien

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  52. Jakob Vesterlund Olsen

    Forsker

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Forsker

    Person: VIP

  53. Lisbeth Høier Olsen

    Professor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Professor
    • Lifepharm

    Person: VIP

  54. Susanne Nautrup Olsen

    Hospitalschef

    • Universitetshospitalet for Store Husdyr - Hospitalschef

    Person: TAP

  55. Søren Bøye Olsen

    Professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor

    Person: VIP

  56. Peder Nørgaard

    Ingen titel

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  57. Maja Lind Nybo

    Postdoc

    • Molecular Pharmacology - Postdoc

    Person: VIP

  58. Hussam Hassan Nour-Eldin

    Lektor

    • Molekylær Plantebiologi - Lektor

    Person: VIP

  59. Jens Peter Nielsen

    Professor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Professor

    Person: VIP

  60. Liza Rosenbaum Nielsen

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  61. Niels Peter Kjeldsen Nielsen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Skovdrift og Træprodukter - PhD-studerende

    Person: VIP

  62. Rasmus Nielsen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  63. Mari-Anne Newman

    Lektor

    • Transport - Lektor

    Person: VIP

  64. Renate Müller

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  65. Lisa Munk

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  66. Jonas Morsing

    Ph.d.-studerende

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  67. Nicolai Vitt Meyling

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  68. Helle Juel Martens

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  69. Bruna Marques dos Santos

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  70. Pascal Magnussen

    Lektor

    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP

  71. Faidon Magkos

    Lektor

    • Fedmeforskning - Lektor

    Person: VIP

  72. Hans Erik Lundager Madsen

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  73. Henry Madsen

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  74. Jens Lykkesfeldt

    Professor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Professor
    • Lifepharm

    Person: VIP

  75. Marianne Nissen Lund

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  76. Eline Lorenzen

    Lektor, kurator

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor, kurator

    Person: VIP

  77. Fulai Liu

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  78. Monika Lewinska

    Adjunkt

    • Andersen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  79. Xueyuan Leng

    Postdoc

    • Duxin Group - Postdoc

    Person: VIP

  80. Cristina Leal Rodriguez

    Videnskabelig assistent

    • Brunak Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  81. Jørgen Bo Larsen

    Professor emeritus

    • Skov, natur og biomasse - Professor emeritus

    Person: VIP

  82. Vibeke Langer

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  83. Conny Bruun Asmussen Lange

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  84. Bettina Lamm

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  85. Niels Kærgård

    Professor emeritus

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  86. Anders Ringgaard Kristensen

    Professor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Professor

    Person: VIP

  87. Annemarie Thuri Kristensen

    Professor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Professor

    Person: VIP

  88. Hanne Ellen Kortegaard

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  89. Sara Vincentzen Kondrup

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  90. Susanne Knøchel

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  91. Erik Dahl Kjær

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  92. Lars Pødenphant Kiær

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  93. Lærke Sophie Keil

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  94. Christian Kapel

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  95. Kristian Møgeltoft Kamstrup

    Ingen titel

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  96. Henrik Kaas

    specialkonsulent

    • SCIENCE Uddannelse - specialkonsulent

    Person: TAP

  97. Berit Charlotte Kaae

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  98. Claus Bøttcher Jørgensen

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  99. Hans Jørgen Lyngs Jørgensen

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  100. Niels O. G. Jørgensen

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  101. Maria Vang Johansen

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  102. Vivian Kvist Johannsen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  103. Birthe P Møller Jespersen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  104. Malene Jensen-Juul

    AC-fuldmægtig

    • Institutservice - AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  105. Anders Jensen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Økonomi, Politik og Driftsplanlægning - PhD-studerende

    Person: VIP

  106. Asger Lundorff Jensen

    Institutleder

    • Sekretariat & Drift - Institutleder

    Person: TAP

  107. Birgit Jensen

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  108. Carsten Lynge Jensen

    Seniorforsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Seniorforsker

    Person: VIP

  109. Frank Søndergaard Jensen

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  110. Jørgen Dejgård Jensen

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  111. Karsten Klint Jensen

    Lektor emeritus

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  112. Lars Stoumann Jensen

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  113. Marina Bergen Jensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  114. Per Moestrup Jensen

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  115. Poul Erik Jensen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  116. Johnny Grandjean Gøgsig Jakobsen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  117. Brian H. Jacobsen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  118. Jette Bredahl Jacobsen

    Viceinstitutleder, professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Viceinstitutleder, professor

    Person: VIP

  119. Stine Jacobsen

    Professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Professor

    Person: VIP

  120. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor

    Person: VIP

  121. Hanne Ingmer

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  122. Morten Ingerslev

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  123. Søren Husted

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  124. Hans Houe

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  125. Lotte Holm

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  126. Peter Engelund Holm

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  127. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  128. Carsten Nico Portefée Hjortsø

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  129. Max Herzog

    Postdoc

    • Freshwater Biology - Postdoc

    Person: VIP

  130. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat
    • The Graduate Programme for In Vivo Pharmacology and Experimental Animals

    Person: VIP

  131. Johanne Heesche

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  132. Helene Hausner

    Censor

    • Undervisning - Censor

    Person: VIP

  133. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  134. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  135. Hanne Helene Hansen

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  136. Hans Chr. Bruun Hansen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  137. Ole Kim Hansen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  138. Anna Haldrup

    Institutleder

    • Sekretariat - Institutleder

    Person: TAP

  139. Sumaya Sami S Habib

    Ph.d.-studerende

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  140. Thomas Günther-Pomorski

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  141. Morten Gylling

    Seniorrådgiver

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  142. Per Gundersen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  143. Natalie Marie Gulsrud

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  144. Lars Graudal

    Ingen titel

    • Skov, natur og biomasse - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  145. Marie Christoffersen Gramkow

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  146. Mickey Gjerris

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  147. Michael Givskov

    Professor

    • Bacteriology - Professor

    Person: VIP

  148. Bhim Bahadur Ghaley

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  149. Zach Gerhart-Hines

    Lektor

    • Gerhart-Hines Group - Lektor

    Person: VIP

  150. Anders Lydik Garm

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  151. Christian Gamborg

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  152. Anja Thoe Fuglsang

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  153. Stine Frydendal

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  154. Ole Fryd

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  155. Henrik Friis

    Professor

    • Børne- og international ernæring - Professor

    Person: VIP

  156. Merete Fredholm

    Professor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Professor

    Person: VIP

  157. Björn Forkman

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  158. Julie Fjeldborg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  159. Christian Fertner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  160. Peter Esbjerg

    Professor emeritus

    • SOBI - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  161. Jane Nygaard Eriksen

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  162. Jörg Matthias Dehn Enemark

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  163. Jørgen Eilenberg

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  164. Alex Dubgaard

    Lektor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  165. Lars Ove Dragsted

    Sektionsleder, professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  166. Vu Hoai Nam Dang

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  167. Camilla Trab Damsgaard

    Lektor

    • Børne- og international ernæring - Lektor

    Person: VIP

  168. Anders Dalsgaard

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  169. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  170. Susanna Cirera

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  171. Nevruz Cinar Özdil

    Videnskabelig assistent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  172. Ib H. Christensen
    • LUKKET: 2012 Skovskolen - Afdelingsleder, Tidligere

    Person: TAP

  173. Jens Peter Christensen

    Professor MSO

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor MSO

    Person: VIP

  174. Tove Christensen

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  175. Nina Cedergreen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  176. Jens Byskov

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  177. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  178. Kurt Buchmann

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  179. Sander Bruun

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  180. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  181. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  182. Kristian Koefoed Brandt

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  183. Ellen Braae

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  184. Aske Skovmand Bosselmann

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  185. Anders Miki Bojesen

    Professor

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor

    Person: VIP

  186. Magnus Borup Bloch

    Ph.d. stipendiat

    • Taylor Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  187. Andreas Blennow

    Professor

    • Planteglycobiologi - Professor

    Person: VIP

  188. Bjarne Schmidt Bjerg

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  189. Stine Brandt Bering

    Lektor

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Lektor

    Person: VIP

  190. Lise Charlotte Berg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  191. Niclas Scott Bentsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  192. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  193. Søren Bak

    Professor

    • Plantebiokemi - Professor

    Person: VIP

  194. Mette Asmild

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  195. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor

    Person: VIP

  196. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  197. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  198. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  199. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  200. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  201. Erling Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  202. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  203. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  204. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  205. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  206. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  207. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  208. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  209. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  210. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  211. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  212. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  213. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering