Forskningsområder

601 - 650 ud af 670Pr. side: 50
  1. Allan Randrup Thomsen

    Professor

    • Virology - Professor

    Person: VIP

  2. Carsten Eckhart Thomsen

    Lektor

    • Sektion 01 - Lektor

    Person: VIP

  3. Morten Bækgaard Thomsen

    Lektor

    • Physiology of circulation, kidney and lung - Lektor

    Person: VIP

  4. Ragnar Thomsen

    Seniorforsker

    • Afdeling for Retskemi - Seniorforsker

    Person: VIP

  5. Simon Francis Thomsen

    Professor

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Professor

    Person: VIP

  6. Ida Thøfner

    Adjunkt

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  7. Luis Ignacio Toledo Lazaro

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  8. Tim Tolker-Nielsen

    Professor

    • Bacteriology - Professor

    Person: VIP

  9. Niels Tommerup

    Professor, dr.med., Professor

    Person: VIP

  10. Signe Sørensen Torekov

    Professor MSO

    • Torekov Group - Professor MSO

    Person: VIP

  11. Jørgen Tranum-Jensen

    Professor med særlige opgaver, Ekstern lektor

    Person: VIP

  12. Jonas Thue Treebak

    Lektor

    • Treebak Group - Lektor

    Person: VIP

  13. Katerina Tritsaris

    Lektor

    • Morphogenesis and Differentiation Program - Lektor

    Person: VIP

  14. Anne-Charlotte Tulinius

    Eksternt tilknyttet forsker

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Eksternt tilknyttet forsker

    Person: VIP

  15. Suhella Tulsiani

    Eksternt tilknyttet forsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Svante Twetman

    Professor emeritus

    • Sektion 02 - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  17. Zeynep Tümer

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  18. Ida Elin Maria Uddbäck

    Postdoc

    • Immunology - Postdoc

    Person: VIP

  19. Stine Kjær Urhøj

    Postdoc

    • Afdeling for Epidemiologi - Postdoc

    Person: VIP

  20. Tibor V Varga

    Adjunkt

    • Afdeling for Epidemiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  21. Sergey Vakhrushev

    Lektor

    • Glycomics Program - Lektor

    Person: VIP

  22. Ditte Vassard

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  23. Birgitte J Vennervald

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  24. Thilde Vildekilde

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  25. Frederik Vilhardt

    Lektor

    • Morphogenesis and Differentiation Program - Lektor

    Person: VIP

  26. Chiara Villa

    Lektor

    • Afdeling for Retspatologi - Lektor

    Person: VIP

  27. René Villadsen

    Lektor

    • Morphogenesis and Differentiation Program - Lektor

    Person: VIP

  28. Kasper Rømer Villumsen

    Ingen titel

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  29. Anna Constance Vind

    Videnskabelig assistent

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  30. Lotte Vogel

    Lektor

    • Morphogenesis and Differentiation Program - Lektor

    Person: VIP

  31. Kristoffer Vogler

    Ekstern lektor

    • Master of Disaster Management (MA) - Ekstern lektor

    Person: VIP

  32. Hans H. Wandall

    Professor

    • Glycomics Program - Professor

    Person: VIP

  33. Christian William Wang

    Lektor

    • DISCOVERY team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP

  34. Thomas Werge

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  35. Ulla M. Wewer

    Dekan

    • Dekanatet - Dekan
    • Kveiborg Group - Dekan

    Person: Ekstern undervisning og koordinering, TAP

  36. Louise Whiteley

    Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  37. Tora Grauers Willadsen

    Postdoc, Adjunkt

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  38. David Paul Drucker Woldbye

    Lektor

    • Neuropharm and Genetics - Lektor

    Person: VIP