Forskningsområder

1 - 100 ud af 230Pr. side: 100
  1. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  2. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  3. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  4. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  5. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  6. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  7. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  8. Erling Andersen

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  9. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  10. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  11. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  12. Mogens Larsen Andersen

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  13. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  14. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  15. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  16. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  17. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  18. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor
    • LUKKET: Human Genomics and Metagenomics in Metabolism - Lektor

    Person: VIP

  19. Mette Asmild

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  20. Søren Bak

    Professor

    • Plantebiokemi - Professor

    Person: VIP

  21. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  22. Niclas Scott Bentsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  23. Lise Charlotte Berg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  24. Stine Brandt Bering

    Lektor

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Lektor

    Person: VIP

  25. Bjarne Schmidt Bjerg

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  26. Andreas Blennow

    Lektor

    • Planteglycobiologi - Lektor

    Person: VIP

  27. Magnus Borup Bloch

    Ph.d. stipendiat

    • Taylor Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  28. Anders Miki Bojesen

    Professor

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor

    Person: VIP

  29. Aske Skovmand Bosselmann

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  30. Ellen Braae

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  31. Kristian Koefoed Brandt

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  32. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  33. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  34. Sander Bruun

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  35. Kurt Buchmann

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  36. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  37. Jens Byskov

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  38. Bruce Morgan Campbell

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  39. Nina Cedergreen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  40. Ib H. Christensen
    • LUKKET: 2012 Skovskolen - Afdelingsleder, Tidligere

    Person: TAP

  41. Jens Peter Christensen

    Professor MSO

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor MSO

    Person: VIP

  42. Tove Christensen

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  43. Susanna Cirera

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  44. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  45. Anders Dalsgaard

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  46. Camilla Trab Damsgaard

    Lektor

    • Børne- og international ernæring - Lektor

    Person: VIP

  47. Vu Hoai Nam Dang

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  48. Cristian De Gobba

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt
    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  49. Lars Ove Dragsted

    Sektionsleder, professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  50. Alex Dubgaard

    Lektor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  51. Jørgen Eilenberg

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  52. Jörg Matthias Dehn Enemark

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  53. Jane Nygaard Eriksen

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  54. Christian Fertner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  55. Julie Fjeldborg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  56. Björn Forkman

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  57. Merete Fredholm

    Professor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Professor

    Person: VIP

  58. Henrik Friis

    Professor

    • Børne- og international ernæring - Professor

    Person: VIP

  59. Ole Fryd

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  60. Stine Frydendal

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  61. Anja Thoe Fuglsang

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  62. Christian Gamborg

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  63. Anders Lydik Garm

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  64. Zach Gerhart-Hines

    Lektor

    • Gerhart-Hines Group - Lektor
    • LUKKET: Nutrient and Metabolite Sensing - Lektor

    Person: VIP

  65. Bhim Bahadur Ghaley

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  66. Michael Givskov

    Professor

    • Bacteriology - Professor

    Person: VIP

  67. Mickey Gjerris

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  68. Marie Christoffersen Gramkow

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  69. Lars Graudal

    Forskningschef

    • Skov, natur og biomasse - Forskningschef

    Person: TAP

  70. Natalie Marie Gulsrud

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  71. Per Gundersen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  72. Morten Gylling

    Seniorrådgiver

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  73. Thomas Günther-Pomorski

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  74. Sumaya Sami S Habib

    Ph.d.-studerende

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  75. Anna Haldrup

    Institutleder

    • Sekretariat - Institutleder

    Person: TAP

  76. Hanne Helene Hansen

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  77. Hans Chr. Bruun Hansen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  78. Ole Kim Hansen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  79. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  80. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  81. Helene Hausner

    Censor

    • Undervisning - Censor

    Person: VIP

  82. Johanne Heesche

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  83. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  84. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  85. Max Herzog

    Postdoc

    • Freshwater Biology - Postdoc

    Person: VIP

  86. Carsten Nico Portefée Hjortsø

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  87. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  88. Lotte Holm

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  89. Peter Engelund Holm

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  90. Hans Houe

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  91. Søren Husted

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  92. Morten Ingerslev

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  93. Hanne Ingmer

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  94. Alberto Innocenti

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  95. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor
    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 Næste