Forskningsområder

1 - 44 ud af 44Pr. side: 50
  1. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  2. Bo Teglhus Andersen

    Faglærer

    • Skovskolen - Faglærer

    Person: TAP

  3. Erling Andersen

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  4. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  5. Lasse Baaner

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  6. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  7. Niclas Scott Bentsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  8. Aske Skovmand Bosselmann

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  9. Ellen Braae

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  10. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  11. Jens Byskov

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  12. Pablo Denti

    Ph.d.-studerende

    • Miljøkemi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  13. Christian Fertner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  14. Ole Fryd

    Studielektor

    • Skovskolen - Studielektor

    Person: VIP

  15. Marie Christoffersen Gramkow

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  16. Natalie Marie Gulsrud

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  17. Per Gundersen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  18. Ole Kim Hansen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  19. Johanne Heesche

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  20. Morten Ingerslev

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  21. Alberto Innocenti

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  22. Jette Bredahl Jacobsen

    Viceinstitutleder, professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Viceinstitutleder, professor

    Person: VIP

  23. Frank Søndergaard Jensen

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  24. Marina Bergen Jensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  25. Vivian Kvist Johannsen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  26. Berit Charlotte Kaae

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  27. Lærke Sophie Keil

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  28. Erik Dahl Kjær

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  29. Bettina Lamm

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  30. Vibeke Langer

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  31. Jørgen Bo Larsen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  32. Jens Friis Lund

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  33. Jonas Morsing

    Videnskabelig ass.

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  34. Niels Peter Kjeldsen Nielsen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Skovdrift og Træprodukter - PhD-studerende

    Person: VIP

  35. Jørgen Primdahl

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  36. Hanne Nina Rasmussen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  37. Ditlev Otto Juel Reventlow

    Videnskabelig ass.

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  38. Ulrik Sidenius

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  39. Iben Margrete Thomsen

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  40. Torben Toldam-Andersen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  41. Thorsten Treue

    Lektor

    • Sektion for Global Udvikling - Lektor

    Person: VIP

  42. Anne Margrethe Wagner

    Tenure track adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  43. Marian Ørgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP