Forskningsområder

1 - 500 ud af 11.245Pr. side: 500
  1. Caio A. Leal-Dutra

    Postdoc

    • Ecology and Evolution - Postdoc

    Person: VIP

  2. Rune Munck Aabenhus

    Postdoc, ph.d., Lektor

    Person: VIP

  3. Tala Maria Aabø

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  4. Mette Aadahl

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  5. Andreas Aae

    Ingen titel

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  6. Jakob Guldberg Aaes

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  7. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  8. Mia Aakjær

    Ph.d. stipendiat

    • Translational Pharmacology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  9. Christian Aalkjær

    Professor

    • Physiology of circulation, kidney and lung - Professor

    Person: VIP

  10. Nadia Aalling

    Postdoc

    • Pers Group - Postdoc

    Person: VIP

  11. Anders Aamand

    Ph.d.-studerende

    • Algorithms and Complexity - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  12. Nanna Havn Aamand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  13. Kim Aaris-Sørensen

    Lektor emeritus

    • Forskning og samlinger - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  14. Karoline Aasmul-Olsen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat
    • The Graduate Programme for In Vivo Pharmacology and Experimental Animals

    Person: VIP

  15. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Sofie Sylvest Aastrup

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  17. Rahma Ali Abagero

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  18. Zehra Caldwell Abay-Nørgaard

    Ph.d.-studerende

    • Pers Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  19. Adam A F A Abdel Khalik

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  20. Klas Abelson

    Lektor

    • AEM Forskning og Undervisning - Lektor

    Person: VIP

  21. Amanda Bering Abildgaard

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  22. Berit Clausen Abrahamsen

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  23. Mikkel Abrahamsen

    Tenure track adjunkt

    • Algorithms and Complexity - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  24. Oliver Abrahamsen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  25. Per Abrahamsen

    Datalog

    • Miljøkemi - Datalog

    Person: TAP

  26. Enrico Acciai

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  27. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  28. Leena Ackermann

    Postdoc

    • Mailand Group - Postdoc

    Person: VIP

  29. Silvia Adamo

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  30. Maria Adamopoulou

    Ingen titel

    • Erler Group - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  31. Jeffrey Glenn Adams

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  32. Yvonne Mary Adams

    Adjunkt

    • TARGETS team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  33. Marek Adamus

    Postdoc

    • Montoya Group - Postdoc

    Person: VIP

  34. Anthony John Addison

    Professor

    • Development Economics Research Group (DERG) - Professor

    Person: VIP

  35. Anna Adell

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  36. Eva Holmbech Adelsten

    Institutsekretær

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutsekretær

    Person: TAP

  37. Ditte Marie Top Adler

    Adjunkt

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjunkt

    Person: VIP

  38. Rebecca Adler-Nissen

    Professor

    Person: VIP

  39. Lin Adrian

    Lektor

    Person: VIP

  40. Pia Aehnlich

    Ph.d.-studerende

    • Immunology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  41. Ebrahim Afsah

    Lektor

    • JUR Centre for European and Comparative Legal Studies - Lektor

    Person: VIP

  42. Astrid Ag

    Postdoc

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  43. Oluwatoosin Agbaje

    Postdoc

    • Section for Geogenetics - Postdoc

    Person: VIP

  44. Philipp Ager

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  45. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  46. Mette Ørskov Agerbæk

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  47. Jette Bach Agergaard

    Ph.d. stipendiat

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  48. Jytte Agergaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  49. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  50. Niels Agerlin

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  51. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  52. Klaus Agerskov

    Underviser

    • Skovskolen - Underviser

    Person: VIP

  53. Marie Yvonne Feraren Agersø

    Adjungeret professor

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Adjungeret professor

    Person: VIP

  54. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  55. Mikkel Pejstrup Agger

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  56. Sophie Emilie Søborg Agger

    Videnskabelig assistent

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  57. Kamilla Aggerlund

    Konsulent

    • Skovskolen - Konsulent

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  58. Adriano Agnello

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  59. Bue Fridolin Ross Agner

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  60. Tove Agner

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  61. Sara Agnolet

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  62. Alejandro Aguayo Orozco

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  63. Marina Agueda Oyarzabal

    Ph.d.-studerende

    • Emanuelli Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  64. Manex Aguirrezabal Zabaleta

    Adjunkt

    Person: VIP

  65. Atta Kofi Agyekum

    Adjunkt

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Adjunkt

    Person: VIP

  66. Sahar Ahangari

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  67. Claes Gustav Oliver Ahlberg

    Postdoc

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  68. Caroline Ahlefeldt-Laurvig

    Instruktor

    • Økonomisk Studienævn - Instruktor

    Person: VIP

  69. Markus Ahlers
    • Astrofysik og Planetforskning

    Person

  70. Markus Tobias Ahlers

    Tenure Track Adjunkt

    • Niels Bohr Internationale Akademi
    • Astrofysik og Planetforskning - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  71. Tarun Veer Singh Ahluwalia

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  72. Kristian Redhead Ahm

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  73. Jamaal Ahmad

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  74. Syed Salman Ahmad

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  75. Afrouz Ahmadzadeh

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  76. Sahro Ahmed

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  77. Agnethe May Ahnfeldt
    • The Graduate Programme for In Vivo Pharmacology and Experimental Animals

    Person

  78. Esben Ahrens

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  79. Nadja Ahrentløv

    Ph.d. stipendiat

    • Cell- and Neurobiology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  80. Lilia Ahrné

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  81. Danial Ahwazi

    Ph.d.-studerende

    • Sakamoto Group - Ph.d.-studerende
    • Pers Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  82. Jing Ai

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  83. Amer AiT-Sidhoum

    Ingen titel

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  84. Bashir Aideh

    laborant

    • Microbiology and Fermentation - laborant

    Person: TAP

  85. Lorenz Matthias Severin Aigner

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  86. Dossou Ghislain Boris Aihounton

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  87. Magie Aiken

    Ph.d. stipendiat

    • Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  88. Christian Aispur

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  89. Ostaizka Aizpurua Arrieta

    Adjunkt

    • Section for Evolutionary Genomics - Adjunkt

    Person: VIP

  90. Abbas Guven Akcay

    Ph.d.-studerende

    • Frödin Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  91. Marya Akhtar

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  92. Bilal Hussain Akram

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  93. Sonam Akther

    Videnskabelig assistent

    • Center for Translational Neuromedicine - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  94. Gül Akıllıoğlu

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  95. Rose Jamil Al Jabri

    Klinisk lærer

    • Sektion 03 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  96. Mohamad Asaad Al Jayyal

    bioanalytiker

    • Behrendt Group - bioanalytiker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  97. Sadek Al-Amood

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  98. Moug Adil Yaser Al-Bakri

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  99. Amal Al-Chaer

    laborant

    • Bioinformatik og RNA Biologi - laborant

    Person: TAP

  100. Azmi Al-Jubury

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  101. Fahd Al-Shahrestani

    Undervisningsassistent, Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  102. Ahmad Salim Al-Sibahi

    Adjunkt

    • Programming Languages and Theory of Computing - Adjunkt

    Person: VIP

  103. Gabriela Renee Alandia Robles

    Adjunkt

    • Afgrødevidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  104. Adam Alaoui-Ismaili

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  105. Zakaria Alaoui-Ismaili

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  106. Lis Marianne Alban

    Adjungeret professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjungeret professor

    Person: VIP

  107. Morten Alban

    AC-medarbejder

    • Skov, natur og biomasse - AC-medarbejder

    Person: TAP

  108. Antton Alberdi Estibaritz

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  109. Carsten Albers

    Underviser

    Person: VIP

  110. Elisabeth Albrecht-Beste

    Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  111. Anders Albrechtsen

    Professor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Professor

    Person: VIP

  112. Dorte Albrechtsen

    Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  113. Helge Albrechtsen

    Ekstern lektor

    • Sociologisk studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  114. Line Louise Albrechtsen

    Specialtandlægekandidat

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Specialtandlægekandidat

    Person: VIP

  115. Reidar Albrechtsen

    Professor emeritus

    • Kveiborg Group - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  116. Kristoffer Albris

    Adjunkt

    • Institut for Antropologi - Adjunkt
    • Copenhagen Center for Disaster Research
    • Copenhagen Center for Social Data Science (SODAS)

    Person: VIP

  117. Sharon-Naomi Alcaide Manthey

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  118. Blanca Irene Aldana Garcia

    Adjunkt

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  119. Peter Stuart Jacob Aldiss

    Postdoc

    • Shulman-Petersen-Gillum Group - Postdoc

    Person: VIP

  120. Patrick Anders Aldrin Kirk

    Postdoc

    • Developmental Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  121. Mona Adnan Y Aldubayan

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  122. Mohammed Hussen Alemu

    Postdoc

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Postdoc

    Person: VIP

  123. Emy Maria Karin Alerskans

    Ph.d.-studerende

    • Is-, Klima- og Geofysik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  124. Flora Alexopoulou

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  125. Ahmed Eassa H Alfifi

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  126. Saeed Ibrahim A Alghamdi

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  127. Alia Saed Alhakak

    Ingen titel

    • Physiology of circulation, kidney and lung - Ingen titel

    Person: VIP

  128. Issah Suhiyini Alhassan

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  129. Belinda Qehaja Ali

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  130. Mina Ali

    Ingen titel

    • Won Group - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  131. Mona Sadek Ali

    Ph.d. stipendiat

    • Molekylær fysiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  132. Yeasmeen Ali

    Ph.d.-studerende

    • Cellebiologi og Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  133. Michael Alifrangis

    Lektor

    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  134. Toloe Allahghadry

    Videnskabelig assistent

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  135. Eldar Allakhverdiiev

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  136. Clara Allberg

    Dyrlæge

    • Sektion for Veterinær Billeddiagnostik - Dyrlæge

    Person: TAP

  137. Morten Erik Allentoft

    Lektor

    • Section for Geogenetics - Lektor

    Person: VIP

  138. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  139. Rosa Lundbye Allesøe

    Ph.d.-studerende

    • Rasmussen Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  140. Kristine Højgaard Allin

    Lektor

    • Pedersen Group - Lektor

    Person: VIP

  141. Ilary Allodi

    Adjunkt

    • Integrative Neuroscience - Adjunkt

    Person: VIP

  142. Anna Birna Almarsdóttir

    Professor

    • Samfundsfarmaci og klinisk farmaci - Professor

    Person: VIP

  143. Martin Almbjär

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  144. Thomas Peter Almdal

    Lektor

    • Immunology - Lektor

    Person: VIP

  145. Sara dos Santos Almeida

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  146. Marwa R H A M Almosailleakh

    Postdoc

    • Grønbæk Group - Postdoc

    Person: VIP

  147. Marwa R. H. A M. Almosailleakh

    Postdoc

    • Grønbæk Group - Postdoc

    Person: VIP

  148. Nicki Winfield Almquist

    Postdoc

    • Molekylær fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  149. Mosaed Alobaidallah

    Ingen titel

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ingen titel

    Person: VIP

  150. Mosaed Saleh A Alobaidallah

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  151. Ignacio Alonso de Vega

    Postdoc

    • Mailand Group - Postdoc

    Person: VIP

  152. Albert Alonso de la Fuente

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  153. Albert Alonso de la Fuente

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  154. Daniela Alosi

    Gæst

    • Molecular Aging Program - Gæst

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  155. Yair Asael Alpuche Alvarez

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  156. Jens Als-Nielsen

    Professor emeritus

    • X-ray and Neutron Science - Professor emeritus

    Person: TAP

  157. Thomas Michael Alscher

    Ph.d.-studerende, Ph.d. stipendiat

    • Datalogisk Institut - Ph.d.-studerende
    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  158. Kasper Køhler Alsing

    Ph.d.-studerende

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  159. Jacob Alsted

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  160. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  161. Marius Samuel Alt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  162. Elif Leyla Altier

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  163. Kübra Altinel

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  164. Isin Altinkaya

    Videnskabelig assistent

    • Section for Geogenetics - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  165. Ali Altintas

    Adjunkt

    • Zierath Group - Adjunkt
    • Barrès Group - Adjunkt

    Person: VIP

  166. Steffen Altmann

    Lektor

    Person: VIP

  167. Danillo Alvarenga

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  168. Victoria Andelsman Alvarez

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  169. Eliana Carolina Goncalves Alves

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  170. Andre Luis Alves Neves

    Tenure Track Adjunkt

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  171. Ahmad Hasan A Alzahrani

    Ekstern ph.d.

    • Fedmeforskning - Ekstern ph.d.

    Person: VIP

  172. Muneera Essa Ibrahim Alzeer

    Ph.d.-studerende

    • Sektion 01 - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  173. Flavia Amadio

    Ph.d. stipendiat

    • Astrofysik og Planetforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  174. Cristina Isabel Amador Hierro

    Adjunkt

    • Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  175. Catharina Sarojini Amaloo

    Klinisk lærer

    • Sektion 02 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  176. Sara Marie Ambjørn

    Postdoc

    • Nilsson Group - Postdoc

    Person: VIP

  177. Sophie Emilie Blomgren Ambjørner
    • Lund Group - Ingen titel, Tidligere

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  178. Francesca Ambri

    Postdoc

    • Wennerberg Group - Postdoc

    Person: VIP

  179. Per Lennart Ambus

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  180. Daniel Buchvaldt Amby

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  181. Ashwitha Amin

    Videnskabelig assistent

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  182. Faisal Mohammad Amin

    Klinisk lektor

    • Master of Headache Disorders - Klinisk lektor

    Person: VIP

  183. Amir Amirian

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  184. Dina Amlund

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  185. Elsa Amsellem

    Postdoc

    • Centre for Star and Planet Formation - Postdoc

    Person: VIP

  186. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  187. Holda Awah Anagho

    Ph.d. stipendiat

    • Nielsen Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  188. Torben Anbert
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor, Tidligere

    Person: VIP

  189. Linn Charlotte Andelius

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  190. Aage T. Andersen

    gruppeleder

    • Supportcenter City Campus - gruppeleder

    Person: TAP

  191. Adam Vittrup Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  192. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  193. Andreas Blom Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  194. André Oskar Andersen

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  195. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  196. Anna Boel Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  197. Anne Dsane Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  198. Anne Poder Andersen

    Postdoc

    • Parasitology - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  199. Anne Sofie Bech Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Physiology of circulation, kidney and lung - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  200. Anton Lauenborg Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  201. Armin Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Undervisning - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  202. Asbjørn Dalum Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  203. Benjamin Halager Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Niels Bohr Internationale Akademi
    • Astrofysik og Planetforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  204. Betina Ristorp Andersen

    Ph.d.-studerende, Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  205. Birgit Andersen

    laborant

    • Plante- og Jordvidenskab - laborant

    Person: TAP

  206. Birgit Gylling Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  207. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  208. Brian Møller Andersen

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  209. Camilla Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  210. Carl Emil Andersen

    Instruktor

    Person: VIP

  211. Charlotte Høy Andersen

    Laboratorieassistent

    • Platforms - Laboratorieassistent

    Person: TAP

  212. Christen Bertel L Andersen

    Seniorforsker

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Seniorforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  213. Christian Corfitz Andersen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  214. Christian Steentofte Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  215. Daniel Bjørklund Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Endocrinology and Metabolism - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  216. Ditte Ibfelt Andersen

    Ekstern lektor

    • Software, Data, People & Society - Ekstern lektor

    Person: VIP

  217. Ditte Madsen Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  218. Ditte Skovaa Andersen

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  219. Eigil Lego Andersen

    Adjungeret professor

    • JUR Forskningscenterområdet - fordelingssted - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  220. Emil Andersen

    Postdoc

    • Barrès Group - Postdoc

    Person: VIP

  221. Emilie Skytte Andersen

    Undervisningsassistent, Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  222. Erling Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  223. Felix Andersen

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  224. Finn Schiermer Andersen

    Ekstern lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ekstern lektor

    Person: VIP

  225. Hanne Andersen

    Professor

    Person: VIP

  226. Heine Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  227. Helene Obel Bøch Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  228. Ida Kyhl Engholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  229. Ida Vang Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Medicinal Chemistry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  230. Jakob Henning Andersen

    Undervisningsassistent

    • Datalogisk Institut - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  231. Jakob Hessel Andersen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  232. Jan Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  233. Jens Bo Andersen

    Lektor

    • Bacteriology - Lektor

    Person: VIP

  234. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  235. Jens Velde Andersen

    Postdoc

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Postdoc

    Person: VIP

  236. Jesper Bøje Andersen

    Lektor

    • Andersen Group - Lektor

    Person: VIP

  237. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  238. Jette Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  239. Joakim Holck Andersen

    Erhvervs Ph.d studerende

    Person: VIP

  240. Johan Nørregaard Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  241. Johanna Balslev Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  242. John Edelsgaard Andersen

    Lektor emeritus

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  243. Jonas Askø Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  244. Joy Stokholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  245. Julie Harder Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  246. Julie Høgsgaard Andersen

    Postdoc

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  247. Kasper Langebjerg Andersen

    Adjunkt

    • Lund Group - Adjunkt

    Person: VIP

  248. Kate Lanng Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  249. Katrine Sand Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  250. Kirsten Grønlund Andersen

    Korrespondent

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Korrespondent

    Person: TAP

  251. Klaus Kaae Andersen

    Ekstern lektor

    • Undervisning - FSV - Ekstern lektor

    Person: VIP

  252. Laura Mørch Andersen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  253. Leif Percival Andersen

    Ekstern lektor

    • Bacteriology - Ekstern lektor

    Person: VIP

  254. Liisa Andersen

    Undervisningsassistent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  255. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  256. Linda Kahr Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  257. Lisbeth Frydensbjerg Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  258. Luise Mandrup Andersen

    AC-fuldmægtig, Ekstern lektor

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - AC-fuldmægtig
    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor
    • Uddannelsesadministration - AC-fuldmægtig

    Person: VIP, TAP

  259. Mads Hald Andersen

    Klinisk Professor

    • Immunology - Klinisk Professor

    Person: VIP

  260. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  261. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  262. Malene Sophie Krogh Andersen

    Afdelingstandlæge

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Afdelingstandlæge

    Person: VIP

  263. Marianne Franson Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  264. Markus Møller Andersen

    Hjælpelærer

    • Statskundskab studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  265. Marlene Louise Buch Andersen

    Adjunkt

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Adjunkt

    Person: VIP

  266. Mia Trein Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d. stipendiat
    • The Graduate Programme for In Vivo Pharmacology and Experimental Animals

    Person: VIP

  267. Michael Ingemann Andersen

    Teknologichef

    • DARK - Teknologichef

    Person: TAP

  268. Mie Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  269. Mikkel Møller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Glycomics Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  270. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  271. Morten Andersen

    Professor

    • Translational Pharmacology - Professor

    Person: VIP

  272. Morten Emil Holm Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  273. Morten Sten Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  274. Nicoline Resen Andersen

    AC-medarbejder

    • Molekylær fysiologi - AC-medarbejder

    Person: TAP

  275. Niels Kibo Kjær Andersen

    Instruktor

    • Økonomisk Studienævn - Instruktor

    Person: VIP

  276. Ove Andersen

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  277. Paal Skytt Andersen

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  278. Peder Andersen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  279. Peter Andersen

    Professor

    • Immunology - Professor

    Person: VIP

  280. Peter Lund Andersen

    Instruktor

    Person: VIP

  281. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  282. Rita Chan Andersen

    Postdoc

    • Neuropharm and Genetics - Postdoc

    Person: VIP

  283. Ronnie Andersen

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  284. Sabina Stoffer Hjorth Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  285. Sandra Breum Andersen

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  286. Sidse Schoubye Andersen

    Adjunkt

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  287. Sofie Hagel Andersen

    Ph.d.-studerende

    • RNA and Gene Medicine Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  288. Søren Kaj Andersen

    Lektor

    Person: VIP

  289. Søren Stig Andersen

    Adjunkt, Ekstern lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt
    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  290. Tariq Osman Andersen

    Tenure Track Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  291. Thea Otte Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Afdeling for Epidemiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  292. Thomas Hestbæk Andersen

    Censor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Censor

    Person: VIP

  293. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  294. Christian Andersen-Mølgaard

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  295. Emilie Ulrikka Andersen-Ranberg

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  296. Johan Andersen-Ranberg

    Adjunkt

    • Plantebiokemi - Adjunkt

    Person: VIP

  297. Kresten Anderskouv

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  298. Anna Maria Andersson

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  299. Robin Andersson

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  300. Stig Lennart Andersson

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  301. Alexandra Andhov

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  302. Marta Andhov

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  303. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  304. Christine Rode Andreasen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  305. Jimmi Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  306. Kristian Bøjer Andreasen

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  307. Laura Jul Andreasen

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d.-studerende
    • The Graduate Programme for In Vivo Pharmacology and Experimental Animals
    • Lifepharm

    Person: VIP

  308. Laura Korsholm Andreasen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  309. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  310. Marianne Løgtholt Andreasen

    Forskningskoordinator

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Forskningskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  311. Mie Andreasen

    Gæsteforsker

    • Geologi - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  312. Nikolaj Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  313. Simon Alexander Andreasen

    Studentermedhjælper

    • Institutservice - Studentermedhjælper

    Person: TAP

  314. Jesper Andreasen T.

    Lektor

    • Translational Pharmacology - Lektor

    Person: VIP

  315. Søren Norge Andreassen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Neuroscience - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  316. Adam Andreev

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  317. Bjarne Bøgeskov Andresen

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  318. Josephine Boel Andresen

    Laboratorieassistent

    • Wennerberg Group - Laboratorieassistent

    Person: TAP

  319. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  320. Andriana Andric-Melieska

    Afdelingstandlæge

    • Sektion 01 - Afdelingstandlæge

    Person: VIP

  321. Emil Cortes André

    Undervisningsassistent

    • Datalogisk Institut - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  322. Kamilla Angelo

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  323. Vasiliki Angelopoulou

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  324. Vasiliki Angelopoulou

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  325. Charlotte Angus

    Postdoc

    • DARK - Postdoc

    Person: VIP

  326. Bharath Anila Bhuvanendran Nair

    Ph.d. stipendiat

    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  327. Christina Aniol-Nielsen

    Ph.d.-studerende

    • Sektion 03 - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  328. Mikkel Zöllner Ankarfeldt

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  329. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  330. Fabio Ansaloni

    Postdoc

    • Faststoffysik - Postdoc

    Person: VIP

  331. Zoe Ansari

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  332. Fabio Antenucci

    Postdoc

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  333. Maria Ingrid Antfolk

    Gæsteforsker

    • Jensen Group - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  334. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  335. Carl Thomas Anthon

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  336. Christian Anthon

    Systemadministrator

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Systemadministrator

    Person: TAP

  337. Maria Antonova

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  338. Vicki Antosz

    Kontorfuldmægtig

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - Kontorfuldmægtig

    Person: TAP

  339. Moritz Leonard Anuschek

    Ph.d.-studerende

    • Manufacturing and Materials - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  340. Zeinab Anvarian

    Adjunkt

    • Cellebiologi og Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  341. Mayu Aoki

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  342. Amin Younes Aoussar

    Undervisningsassistent

    • Antropologi studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  343. Karim Aoussar

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  344. Andreas Moses Appel

    Undervisningsassistent, Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  345. Clara Lundmark Appel

    Studentermedhjælper - FU

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Studentermedhjælper - FU

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  346. Mia Apuschkin

    Postdoc

    • Neuropharm and Genetics - Postdoc

    Person: VIP

  347. Mariaceleste Aragona

    Lektor

    • Laboratory - Lektor

    Person: VIP

  348. Mariaceleste Aragona

    Lektor

    • Human Stem Cell Biology - Lektor

    Person: VIP

  349. Rahul Rajendra Aralikatte

    Ph.d.

    • Natural Language Processing - Ph.d.

    Person: VIP

  350. Stefanos Arampatzis

    Ph.d.-studerende

    • Sørensen Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  351. Mohammadreza Arastoo

    Videnskabelig assistent

    • Biokompleksitet - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  352. Javiera Patricia Aravena Calvo

    Ph.d. stipendiat

    • Plantebiokemi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  353. Mafalda Araújo Pereira

    Ph.d.-studerende

    • Porse Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  354. Aleksandra Ardaševa

    Postdoc

    • Niels Bohr Internationale Akademi
    • Astrofysik og Planetforskning - Postdoc
    • Biokompleksitet - Postdoc

    Person: VIP

  355. Aleksandra Arda¿eva

    Postdoc

    • Astrofysik og Planetforskning - Postdoc

    Person: VIP

  356. Frederic Schrøder Arendrup

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  357. Nikki Arendse

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  358. Maja Louise Arendt

    Lektor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Lektor

    Person: VIP

  359. Matthias Arenz

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  360. Lidia Argemi Muntadas

    Ph.d.-studerende

    • Moritz Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  361. Nicolai Skovbjerg Arildsen

    Postdoc

    • Skin Immunology Research Center - Postdoc

    Person: VIP

  362. Lise Arleth
    • X-ray and Neutron Science - Professor, Tidligere

    Person: VIP

  363. Sophia Armand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  364. Sara Armandi

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  365. José Alejandro Arminio Ravelo

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  366. Sarah Louise Armour

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  367. Kasra Arnavaz

    Ph.d. stipendiat

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  368. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  369. Luis Arnes

    Lektor

    • Laboratory - Lektor

    Person: VIP

  370. Luis Arnes Perez

    gruppeleder

    • Arnes Group - gruppeleder

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  371. Juni Søderberg Arnfast

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  372. Sidse Marie Arnfred

    Postgraduat klinisk lektor, Klinisk professor

    Person: VIP

  373. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  374. Sif Helene Arnold

    Ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  375. Stefanía Embla Arnórsdóttir

    Dyrlæge

    • AEM Serviceenheden - Dyrlæge

    Person: TAP

  376. Arnav Arora

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  377. Anne Beiter Arreskov

    Ph.d.

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Ph.d.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  378. Gerard Arrey Tané

    Ph.d. stipendiat

    • Ecology and Evolution - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  379. Laura Arribas Hernandez

    Adjunkt

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Adjunkt

    Person: VIP

  380. Javier Arroyo Gomez

    Ph.d.-studerende

    • Mailand Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  381. Siti Suriani Binti Arsad

    Ingen titel

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ingen titel

    Person: VIP

  382. Marloes Elisabeth Arts

    Ph.d. stipendiat

    • Machine Learning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  383. Violetta Aru

    Tenure Track Adjunkt

    • Chemometrics and Analytical Technology - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  384. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor

    Person: VIP

  385. Emil Arvedsen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  386. Anne Marie Aavang Arvidson

    Klinisk lærer

    • Sektion 02 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  387. Michael Dan Arvig

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  388. Serwan Asaad

    Postdoc

    • Faststoffysik - Postdoc

    Person: VIP

  389. Cresta Asah

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  390. Richard Asare
    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. studerende v/ Anders Ræbild, Tidligere

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  391. Andrea Asenjo Martinez

    Ph.d.-studerende

    • Khodosevich Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 ...23 Næste